14 kwietnia 2024

1. Dzisiaj ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI. Zostało ustanowione dla upamiętnienia Chrztu Polski datowanego na 14 kwietnia 966 roku.

2. Dzisiaj w całej Archidiecezji i w naszej Parafii obchodzimy DZIEŃ DOBRA,
jest to radosne święto pomagania, bezinteresownej życzliwości. Parafialny Zespół Caritas rozdaje słodkie upominki. Bardzo prosimy skorzystać z poczęstunku wdzięczności. Będzie też możliwość finansowego wsparcia działań zmierzających do wyrównania szans edukacyjnych najbiedniejszych oraz dokończenia remontu domu rehabilitacji osób niepełnosprawnych w Jaworzynce.

3. Zapraszamy ma uroczyste NIESZPORY WIELKANOCNE Z CHÓRKIEM DZIECIĘCYM „WNIEBOGŁOSY” o 15.00.

4. Dzisiaj MIESIĘCZNA KOLEKTA PARAFIALNA. Dziękujemy wszystkim za duchowe i materialne wspieranie naszej Parafii.

5. Nabożeństwa tygodnia:
wtorek 7.30 – Różaniec o pokój.
8.30 – Litania do św. Józefa.
środa 18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
sobota 15.00 – Adoracja i okazja do Spowiedzi św.

6. W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna w czwartek i piątek.

7. Zapraszamy na spotkania Grupy Modlitwy świętego Ojca Pio, które odbywają się w poniedziałki o 17.00.

8. We wtorki rano na zapraszamy do naszego kościoła na RÓŻANIEC O POKÓJ.

9. Również we wtorki o 19.00 próby Parafialnej Scholi „ WNIEBOGŁOSY”.

10. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy w środę na wieczorną Mszę świętą i nasze patronalne nabożeństwo – Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

11. W środę 17 kwietnia zapraszamy „OAZOWICZÓW” na kolejne spotkanie. Adoracja rozpocznie się o 19.00 w kościele, potem ciąg dalszy na probostwie.

12. W sobotę o 10.00 kolejne spotkanie DZIECI MARYI. Próba Chórku Dziecięcego „WNIEBOGŁOSY” w sobotę o 11.00. Wszystkie dzieci zachęcamy do udziału w sobotnich spotkaniach.

13. W niedzielę 21 kwietnia odbędzie się w naszej Parafii AKCJA POWOŁANIOWA gościć będziemy ojca duchownego ks. Sławomira Tupaja oraz kleryków z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

15. Rezerwacja Mszy św. na rok 2025 w kancelarii. Bardzo prosimy o potwierdzanie intencji mszalnej i ustalanie ostatecznego jej brzmienia najpóźniej dwa tygodnie przed zamówionym terminem.

16. Katechezy chrzcielne dla Rodziców i Chrzestnych będą odbywały się w najbliższych miesiącach: 17 maja, 14 czerwca o godzinie 18.15. W lipcu i sierpniu katechez chrzcielnych nie będzie.

17. Zapraszamy na trzydniową pielgrzymkę w Bieszczady polskie i słowackie drugą część ubiegłorocznej pielgrzymki bieszczadzkiej. W planie wyjazdu sanktuarium Błogosławionej Rodziny Ulmów w Markowej. Szczegółowy plan można otrzymać w zakrystii, jest też dostępny na stronie internetowej. Zapisy i wpłaty do końca kwietnia.

18. Piesza Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę odbędzie się w dniach 27,28 i 29 lipca (sobota, niedziela i poniedziałek). Zapraszamy do pielgrzymowania młodszych i starszych Parafian, zwłaszcza całe Rodziny. Prosimy, aby chętni zgłaszali swój udział w Pielgrzymce osobiście w zakrystii lub telefonicznie u pana Łukasza Szastoka 501 180 405.

19. Trwając nadal w świątecznej wielkanocnej atmosferze Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Kajdan zaprasza dzisiaj mieszkańców Kozłowej Góry oraz gości na wiosenne muzyczne popołudnie z zespołem TONatyle do Parku Donnersmarcków w Kozłowej Górze na godzinę 16.30.