OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 16 marca 2025


1. Wielki Post jest czasem pokuty, miłosierdzia i rozważania Męki Pana Jezusa. Warto również przypomnieć, że Wielki Post jest Okresem Pokuty, w którym nie powinno się organizować, ani uczestniczyć w zabawach, dyskotekach i innych imprezach rozrywkowych.

2. ADMINISTRATOR ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ ksiądz biskup Marek Szkudło, rozumiejąc skale prowadzonych prac remontowych i modernizacyjnych zwolnił naszą Parafię z niektórych kolekt przeznaczonych na Archidiecezję. Dziękujemy księdzu biskupowi Markowi za zrozumienie i pomoc naszej Parafii.

3. Dzisiejsza kolekta to JAŁMUŻNA POSTNA, natomiast przed kościołem po Mszach świętych odbędzie się zbiórka na fundusz misyjny AD GENTES. W przyszłą niedzielę miesięczna kolekta parafialna przeznaczona na zapłacenie rachunku za ogrzewanie w lutym.

4. Zapraszamy na dzisiejsze GORZKIE ŻALE o 15.00.

5. Przed Gorzkimi Żalami i piątkową Drogą Krzyżową modlić się będziemy za zmarłych. Zalecki - wypominki prosimy składać w zakrystii. Formularze zalecek wystawione są z tyłu kościoła.

6. W minionym tygodniu obchodziliśmy wspomnienie św. Klemensa Marii Hofbauera, z tej okazji składamy najlepsze życzenia Piekarzom i Cukiernikom z Cechu Rzemiosł Małej i Średniej Przedsiębiorczości.

7. Wszystkich czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy na różańcowe spotkania Grupy Modlitwy, które odbywają się w poniedziałki o 17.00.

8. We wtorek zapraszamy naszych Seniorów na Msze świętą o 8.00 oraz na Drogę Krzyżowa. Nabożeństwo poprowadzi Grupa Modlitwy świętego Ojca Pio.

9. Trwa nowenna przed Uroczystością świętego Józefa. Chciejmy w ufnej modlitwie oddać świętemu Józefowi nas samych, nasze Rodziny, całą Parafię, wszystkie prace i trudne czasy, w których żyjemy. Intencje modlitewne do św. Józefa prosimy zapisywać na kartkach wystawionych przy bocznym ołtarzu. Kartki z zapisanymi prośbami, intencjami i aktami oddania się św. Józefowi prosimy składać przy chrzcielnicy. Wszystkie zostaną umieszczone przy figurze św. Józefa w naszym kościele.

10. W środę obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JÓZEFA OBLUBIEŃCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY zapraszamy na Msze święte o 17.30 i 19.00. zapraszamy również na specjalne nabożeństwo o18.30.

11. W środę po ostatniej Mszy świętej zostanie poświęcona nowa kapliczka świętego Józefa ustawiona przed probostwem. Kapliczka jest dziełem miejscowego artysty, który ją własnoręcznie wykonał i ofiarował naszej Wspólnocie. W imieniu Parafii bardzo za to dziękuję. Wdzięczni jesteśmy również panu Zygmuntowi Broncel za ufundowanie i wykonanie placu pod kapliczkę.

12. W bieżącym tygodniu w czwartek i piątek od 9.00 odbędą się WIELKOPOSTNE ODWIEDZINY CHORYCH I STARSZYCH.

13. W czwartek zapraszamy dzieci i młodzież szkolną na Drogę Krzyżowa o 17.00.

14. W każdy piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Po Koronce, aż do wieczornej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do wielkopostnej Spowiedzi św.

15. DROGA KRZYŻOWA dla wszystkich Parafian w piątek o 18.15. Prowadzi Pielgrzymka Rodzin.

16. Zapraszamy na WIELKOPOSTNE SPOTKANIE SENIORÓW we wtorek 25 marca. Po porannej Mszy świętej i Drodze Krzyżowej zapraszamy na probostwo na sucharki i herbatę. Zachęcamy do udziału.

17. We wtorek 25 marca przypada UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Odpowiadając na apel Matki Bożej o obronę życie zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja polega na codziennej modlitwie, przez dziewięć miesięcy, w intencji jednego poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją. Od 25 marca do 25 grudnia, podejmujący Duchową adopcje codziennie odmawiają specjalną modlitwę oraz jedną dziesiątkę różańca. Modlimy się za dziecko, prosząc by mogło się urodzić, było kochane po urodzeniu i prowadziło święte chrześcijańskie życie. Deklaracje Duchowej Adopcji będą dostępne w zakrystii.

18. Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii przejdzie w piątek 4 kwietnia.

19. WIZYTACJA KANONICZNA w naszej Parafii odbędzie się od 11 do 13 kwietnia. Przybędzie do nas Ksiądz Biskup Adam Wodarczyk.

20. Kozłowogórska pielgrzymka na Drogę Krzyżową do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę 26 kwietnia.

21. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można już składać w zakrystii.

22. Księga Trzeźwości wystawiona jest przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, zachęcamy wpisywania do niej dobrowolnych wielkopostnych postanowień abstynenckich.

23. Katechezy chrzcielne dla Rodziców i Chrzestnych będą odbywały się: 25 kwietnia,16 maja oraz 20 czerwca o godzinie 18.15.

24. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę ku czci św. Józefa, która odbędzie się poniedziałek 24 marca. Wyjazd o 7.30.

25. Ogłoszenia szkolne dla dzieci, młodzieży i rodziców.
Spowiedź dla klas VIII – w czwartek 20 marca – od 17.00.
Msza święta dla kandydatów do Bierzmowania w czwartek 20 marca o 17.30. Bezpośrednio po Mszy świętej spotkanie organizacyjne dla Bierzmowańców.
Wielkopostne Rekolekcje Szkolne odbędą się w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy. Rekolekcje poprowadzi ks. Radosław Adamiak.

26. Rezerwacja Mszy świętych na rok 2025 oraz 2026 w kancelarii. Bardzo prosimy o potwierdzanie intencji mszalnej i ustalanie ostatecznego jej brzmienia najpóźniej dwa tygodnie przed zamówionym terminem.

27. Godziny urzędowania Kancelarii Parafialnej w Wielkim Poście
poniedziałek – nieczynna
wtorek – po rannej Drodze Krzyżowej
środa – od 17.00 do 18.30
czwartek – po wieczornej Mszy św.
piątek – po wieczornej Drodze Krzyżowej

28. W ramach obchodów stulecia naszej archidiecezji została stworzona lista 100 miejsc, które w diecezji warto zobaczyć. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć tutaj: https://bit.ly/4jjqiKk ; lista kościołów: https://bit.ly/4fXmhbS ; regulamin konkursu: https://bit.ly/4aju9mI ; zapraszamy także na stronę: http://jubileusz.gosc.pl
W każdym z tych stu miejsc znajduje się kod QR. Kod zawiera informację o miejscu, jak również cytat i intencję modlitwy. Pielgrzymi, którzy w bieżącym roku odwiedzą zaproponowane miejsca, otrzymają w ten sposób dostęp do zwięzłej informacji na temat świątyni, którą odwiedzą.

29. OGŁOSZENIE PIEKARSKIEGO SANKTUARIUM.
Proboszcz piekarskiej Bazyliki zaprasza do rozważania Drogi Krzyżowej na piekarskiej Kalwarii we wszystkie soboty Wielkiego Postu.
10.00 – Eucharystia w Bazylice piekarskiej
10.45 – Droga Krzyżowa - rozpoczęcie na Rajskim Placu przy Bazylice, następnie przejście na stacje Drogi Krzyżowej na piekarskiej Kalwarii. Organizatorzy proszą o zabranie krzyży.



WŁOCHY  –  PIELGRZYMKA  

W  ROKU  JUBILEUSZOWYM  1-12 lipca 2025      


Świadczenia:
przejazd komfortowym autokarem
11 noclegów w hotelach, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami
11 śniadań, 11 obiadokolacji
opieka pilota
ubezpieczenie NNW i KL


Program
1 dzień: wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 6.00, przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w ok. Padwy
2 dzień: : śniadanie, Monte Berico: sanktuarium Maryjne, obiadokolacja i nocleg w Toskanii
3 dzień: śniadanie, Pisa: „Campo dei Miracoli” z Krzywą Wieżą, Katedra, przejazd nad morze-czas na plażowanie, obiadokolacja i nocleg w Toskanii
4 dzień: śniadanie, Lucca: spacer po mieście , przejazd nad morze-czas na plażowanie, obiadokolacja i nocleg w Toskanii
5 dzień: śniadanie, Volterra: miasto słynące z alabastrów, katedra, San Gimignano: średniowieczne miasteczko z kamiennymi wieżami, Spacer Via San Giovanni do Piazza della Cisterna, degustacja wina, obiadokolacja i nocleg w Toskanii
6 dzień: śniadanie, Siena: Piazza il Campo, Katedra, Kościół św. Katarzyny, obiadokolacja i nocleg w Toskanii
7dzień: śniadanie, Rzym: Bazyliki Patriarchalne, spacer po mieście, obiadokolacja i nocleg w Fiuggi
8 dzień: śniadanie, Watykan: Bazylika św. Piotra, spacer po Rzymie, obiadokolacja i nocleg w Fiuggi
9 dzień: śniadanie, Civitavecchia: sanktuarium Maryjne, obiadokolacja, nocleg w ok. Asyżu
10 dzień: śniadanie, Cortona: Sanktuarium św. Małgorzaty, spacer po mieście znanym z filmu „Pod słońcem Toskanii”, nocleg w ok. Padwy
11 dzień: śniadanie, obiadokolacja i nocleg w Czechach
12 dzień: śniadanie, Velehrad: Sanktuarium Maryjne, przejazd na miejsce zbiórki, powrót w godzinach wieczornych


Uwagi:
Program jest ramowy i może ulec zmianom
Koszt 4000 zł/osoba
Dodatkowo płatne: bilety wstępu, metro, degustacje wina, opłata klimatyczna w hotelach oraz licencjonowani przewodnicy, tour guide, fundusz gwarancyjny i pomocowy ok. 180 Euro




PARAFIALNA  PIELGRZYMKA  DO  MEKSYKU.
PLAN RAMOWY - PROWIZORYCZNY



Termin: luty 2026 (druga połowa miesiąca – ferie zimowe)
Cena: zostanie podana w najbliższych tygodniach.

PROGRAM RAMOWY PIELGRZYMKI

1. dzień: Wyjazd z parafii na lotnisko do Pyrzowic. Wylot do Frankfurtu o 06:25, a następnie przelot do Meksyku. Ok. 20:00 transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. dzień: Po śniadaniu przejazd na Plac Trzech Kultur – miejsce spotkań Jana Diego z biskupem Janem Zumarragą, następnie przejazd do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe – Msza św., następnie przejazd do Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca. Obiad przy piramidach. Zwiedzanie warsztatu obróbki obsydianu. Nocleg.

3. dzień: Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie centrum miasta – Plac Główny Zocalo z Katedrą – najstarsza i największa na kontynencie Ameryki, Deptak Madero – spacer, Pałac Sztuk Pięknych, Templo Mayor – Świątynia Główna. Azteków. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe – Msza św., czas wolny. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

4. dzień: Po śniadaniu przejazd do Taxco: wjazd do centrum miasta garbuskami, zwiedzanie kościoła św. Pryski, Plac Główny miasta. Czas wolny na zakupy wyrobów ze srebra. Przejazd do hotelu w Acapulco. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. dzień: Po śniadaniu czas wolny na plażowanie. Obiad. Fakultatywny rejs statkiem wzdłuż Zatoki Acapulco – rezydencje znanych aktorów i piosenkarzy (70 USD). Po południu wyjazd na słynne skoki ze skały Quebrada. Kolacja i nocleg

6. dzień: Po śniadaniu wyjazd do Puebli - zwiedzanie centrum miasta: katedra, Kaplica Różańcowa. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. dzień: Po śniadaniu Msza św. w Katedrze lub w Kaplicy Różańcowej w kościele Santo Domingo. Przejazd do Oaxaca – zwiedzanie: typowa hala targowa. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

8. dzień: Po śniadaniu wyjazd i zwiedzanie dawnej stolicy Zapoteków – Monte Alban – położonej na górze, która została zniwelowana: płaskorzeźby tancerzy, obserwatorium astronomiczne. Przejazd do Mitla – Miasto Umarłych – przepiękne geometryczne dekoracje, charakterystyczne tylko dla tego wykopaliska archeologicznego. Przejazd do Tule – gdzie znajduje się jedno z najstarszych i największych drzew Meksyku. Wizyta w fabryce mezcalu – słynny alkohol z agawy z robakiem. Obiad. Zakwaterowanie, nocleg w Tehuantepec.

9. dzień: Śniadanie na wynos. Następnie półtoragodzinny rejs motorówkami Kanionem Sumidero po rzece Grijalva. Przejazd do miejscowości indiańskiej San Juan Chamula i Zinacantan: kościół Jana Chrzciciela – połączenie religii chrześcijańskiej z obrzędami indiańskimi. Przejazd do San Cristobal de las Casas, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

10. dzień: Wyjazd nad wodospady Aqua Azul, śniadanie w puszczy lakadońskiej. Możliwość kąpieli. Msza św. w kościele Santo Domingo. Przejazd do hotelu w Palenque. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

11. dzień: Po śniadaniu zwiedzanie jednego z najpiękniejszych wykopalisk archeologicznych Palenque: Piramida Inskrypcji, która była grobowcem króla Pakala Wielkiego, Świątynia Krzyża, Ulistnionego Krzyża, pałac Gubernatora ze słynną wieżą obserwacyjną, boisko do gry w pelotę, pół godzinny spacer przez dżunglę. Przejazd do Campeche – jedyne miasto, które zachowało w całości mury obronne chroniące mieszkańców przed piratami. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

12. dzień: Po śniadaniu wyjazd do Uxmal – „miasto trzy razy budowane”: piramida Wróżbity - jedyna w swoim rodzaju w kształcie elipsy, krużganek Zakonnic, pałac Gubernatora, Świątynia Żółwi, Piramida Słońca. Przejazd do Meridy – wycieczka fakultatywna na lagunę Celestun (60 USD) – rejs wśród drzew namorzynowych, miejsce gdzie żyją różowe flamingi. Następnie krótkie zwiedzanie centrum miasta nazywanego „meksykańskim Paryżem”. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

13. dzień: Po śniadaniu wyjazd do Izamal – miasta, które odwiedził papież Jan Paweł II – Msza św. Następnie wyjazd do Chichen Itza – Siódmy Cud Świata: Świątynia Kukulkana, święte Cenote – studnia do której składano ofiary, pałac Tysiąca Kolumn z figurą Chac Moola, słynne obserwatorium astronomiczne el Caraco oraz największe boisko do gry w pelotę. Po południu przyjazd do hotelu w Riwiera Maya lub Cancun. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

14. dzień: Po śniadaniu odpoczynek na plaży. Wycieczka fakultatywna do Tulum - najpiękniejszego wykopaliska archeologicznego Majów, położonego na klifie Morza Karaibskiego. Rok założenia około 1200 - 1520 n.e. Zamek i Pałac Fresków, wieże obserwacyjne, mury obronne dawnego centrum religijnego, Świątynia Zstępującego Boga, Dom Kolumn, Dom Chultuna (70 USD). Kolacja i nocleg.

15. dzień: Po śniadaniu czas wolny na plażowanie transfer na lotnisko w Cancun. Wylot do kraju o 19:35 z międzylądowaniem w Zurychu.

16. dzień: Przylot do Krakowa o 13:55. Transfer autokarem do parafii.



Informacje dodatkowe:
· W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobistą medytację.
· W zależności od miejscowych uwarunkowań lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.
· Cena pielgrzymki obejmuje:
– Transfer klimatyzowanym autokarem na lotnisko i z lotniska,
– Przelot samolotem w obie strony samolotem rejsowym Iberia z bagażem podręcznym 8kg i rejestrowanym do 23kg oraz przelot wewnętrzny Cancun-Meksyk,
– 14 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach**** i *****,
– Wyżywienie w postaci śniadań (7), obiadów (3) obiadokolacji (7), Acapulco (2) – All Inclusive, Riwiera Maya/Cancun (2) – All Inclusive,
– Przejazdy klimatyzowanym autokarem,
– Opieka pilota,
– Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,
– Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance (KLiA) do kwoty 40.000 EUR –
w tym ubezpieczenie od powikłania chorób przewlekłych (CP),
– Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,
– Ubezpieczenie BP (zawartość walizki) do kwoty 400 EUR,
– Ubezpieczenie OC (odpowiedzialność cywilna) do kwoty 50.000 EUR,
– Napiwki: obsługa w hotelach i restauracjach,
– Rejs wąwozem Sumidero,
– Bilety wstępu: Teotihuacan, Muzeum Antropologii, Cacahuamilpa, Quebrada, Monte Alban, Mitla, Tula, San Juan Chamula, Zinacantan, Agua Azul, Palenque, Uxmal, Chichen Itza,
– Składkę na TFG i TFP – 2x13,00PLN.


· Cena pielgrzymki nie obejmuje:
– Napojów do kolacji,
– Dopłaty do pokoju jednoosobowego,
– Zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika, system Tour guide – ok. 60 USD,
– Wycieczek fakultatywnych – dzień 5, 12, 14.
– Ubezpieczenia KRiT – 2,5 lub 5% ceny.

Cena może ulec zmianie, ponieważ podatki i opłaty lotniskowe pobierane są w dniu wystawienia biletów i mogą ulec zmianie ze względu na zmiany kursów walutowych.
· Dopłata za pokój jednoosobowy: 700 USD


Pliki Cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.