5 maja 2024

1. Serdeczne podziękowania za życzliwe wspieranie naszej Parafii. Wdzięczni jesteśmy za wszystkie ofiary składane w kościele, przekazywane w kancelarii oraz przelewane na konto parafialne. W przyszłą niedzielę miesięczna kolekta parafialna.

2. W miesiącu maju, zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE, które w naszym kościele będą odprawiane: w poniedziałek, czwartek i piątek o 18.00; we wtorek o 7.30; w sobotę i niedzielę o 15.00. Parafian do późna pracujących, studentów i tych wszystkich, którzy z powodu obowiązków zawodowych, szkolnych i wszystkich innych nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych po Mszach świętych, zapraszamy na specjalne Nabożeństwa Majowe z Nowenną w środy maja o 20.00 do naszej Kaplicy.

3. Dzisiaj urodziny obchodzi ks. Walerian Tront. Dostojnego Solenizanta otaczamy modlitwą i życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże Księdzu Proboszczowi!

4. Od jutra Administracja Cmentarza rozpoczyna przyjmowanie opłat cmentarnych na bieżące funkcjonowanie czyli wywóz śmieci, opłaty za wodę oraz przedłużanie rezerwacji miejsc grobowych.
Plan dyżurów na naszym cmentarzu:
6 – 11 maja - od 8.00 do 11.00
13 – 17 maja - od 16.00 do 18.00
18 maja – 8 czerwca - od 8.00 do 11.00

5. Tegorocznych Maturzystów zapraszamy na Mszę św. jutro na 19.00. Prosić będziemy o Dary Ducha Świętego na czas egzaminu i całe życie. Zapraszamy również rodziców i przyjaciół do wspólnej modlitwy. Po Mszy świętej specjalne indywidualne błogosławieństwo dla zdających egzamin dojrzałości.

6. W tym tygodniu przypadają DNI KRZYŻOWE. Wyruszymy w procesjach błagalnych do przydrożnych krzyży, aby modlić się o pokój, dobre urodzaje i błogosławieństwo dla pracujących na roli. Modlić się będziemy za cierpiących głód oraz o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy.
- W środę o 20.00 wyruszymy z kaplicy do krzyża na zbiegu ulic Radzionkowskiej i Plebiscytowej.
- W czwartek po Mszy św. około 18.00 wyruszymy do krzyża na zbiegu ulic Zamkowej i Tarnogórskiej.
- W piątek po Mszy św. około 18.00 wyruszymy do krzyża na zbiegu ulic 3 Maja i Tarnogórskiej.

7. Od piątku rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

8. W czwartek druga próba komunijna, natomiast w piątek o 19.00 Pierwsza Spowiedź święta dzieci komunijnych. W sobotę od 11.00 okazja do Spowiedzi dla rodziców i gości.

9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Dzieci klas III po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa na Mszy świętej o 10.30. Podczas tej celebracji prawie wszystkie ławki w kościele objęte są rezerwacją. Goście będą mogli zajmować miejsca na chórach oraz na ławkach pod ścianami.

10. W niedzielę zapraszamy na Godzinki do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które będą śpiewane w naszym kościele o 7.40.

11. W poniedziałek 13 maja rozpoczynamy PARAFIALNE WIECZORY FATIMSKIE. Procesja różańcowa rozpocznie się o 20.00 przy naszej Kaplicy, odmawiając różaniec przejdziemy ulicą Paderewskiego i ulicą Powstańców dotrzemy do kościoła na Mszę świętą. Prosimy mieć ze sobą świece. Podczas tych uroczystości towarzyszyć nam będzie orkiestra. Już dzisiaj zapraszamy do licznego udziału w fatimskim czuwaniu.

12. Katechezy chrzcielne dla Rodziców i Chrzestnych będą odbywały się w najbliższych miesiącach: 17 maja, 14 czerwca o godzinie 18.15. W lipcu i sierpniu katechez chrzcielnych nie będzie.

13. Uczestników lipcowej pielgrzymki do Medjugorie prosimy, aby w dniach od 2 do 5 czerwca uregulowali całą należność za pielgrzymkę. Spotkanie organizacyjne z szefem biura podróży odbędzie się w czwartek 6 czerwca o 19.45 w kościele.

14. Piesza Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę odbędzie się w dniach 27,28 i 29 lipca (sobota, niedziela i poniedziałek). Prosimy, aby chętni zgłaszali swój udział w Pielgrzymce osobiście w zakrystii lub telefonicznie u pana Łukasza Szastoka 501 180 405.

15. PROCESJA BOŻEGO CIAŁA (30 maja) rozpocznie się od Mszy świętej polowej o 9.00 sprawowanej przy hali sportowej, potem przejdzie ulicami: Szkolną, Grzybową, Słonecznikową i Grunwaldzką.

Rozmieszczenie ołtarzy:
Ołtarz polowy – przy hali sportowej.
Ołtarz I – u zbiegu ulic Szkolnej i Grzybowej,
o przygotowanie ołtarza prosimy mieszkańców ulic Szkolnej, Ceramiki, Konopnickiej, Orzeszkowej – od Szkolnej, z Pomocą „Pielgrzymki Rodzin”.
Ołtarz II – u zbiegu ulic Grzybowej i Słonecznikowej,
o przygotowanie ołtarza prosimy mieszkańców ulic: Grzybowej, Józefskiej, Słonecznikowej, Konopnickiej, Orzeszkowej – od Słonecznikowej, z pomocą Czcicieli św. Szarbela.
Ołtarz III – na zakręcie ulicy Słonecznikowej,
o przygotowanie ołtarza prosimy mieszkańców ulic: Szafranka, Grunwaldzkej, z pomocą Parafialnego Klubu Rowerowego.
Ołtarz IV – ołtarz polowy – przy hali sportowej,
o przygotowanie ołtarza prosimy DKS „Czarni” Kozłowa Góra z pomocą mieszkańców ul. Łukowej.

Zawracamy się z wielką prośbą do mieszkańców o przygotowanie ołtarzy. Tak jak zawsze liczymy na zaangażowanie grup i wspólnot parafialnych. Bezpośrednio po zakończeniu Procesji – na ołtarzu przy hali sportowej będzie sprawowana Msza św. recytowana za budowniczych ołtarzy.

16. W poniedziałek 13 maja odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Piekar Śląskich w intencji powołań kapłańskich. Początek o 9.00, Msza święta pod przewodnictwem ks. bp. Marka Szkudło rozpocznie się o 10.00. Prosimy o pomoc chorym w dotarciu do Sanktuarium.